Koupit vstupenku

Opatření proti Covidu

Testy, Protilátky, Očkovaní

Na vpuštění na akci je potřeba splnit jednu z následujících podmínek, které bude kontrolovat recepce u vstupu na akci. Preferované jsou QR kódy v evropském formátu, které snadno ověříme. Je možné si stáhnout oficiální aplikaci Tečka, ovšem jako většina státních softwarových zakázek má svoje mouchy a občas nefunguje. Takže je dobré mít QR vytištěný nebo v mobilu pro případ výpadku.

Očkování

Dokončené očkování začíná platit 14 dní od uplnynutí poslední dávky, tedy druhé dávky v případě vakcín Pfizer, Moderna a AstraZeneca nebo první dávky v případě vakcíny Johnson. Prokazuje se očkovacím certifikátem.

Prodělaný Covid-19

Po prodělaném Covidu jste považováni bez rizika po dobu 180 dnů od prvního negativního PCR nebo antigenního testu. 180 dní před Advíkem vychází na 2. února 2021, tedy pokud máte mladší pozitivní PCR nebo Ag. test, je možné se jím prokázat (samozřejmě po skončení izolace). Bezinfekčnost lze prokázat také certifikátem.

Testy

PCR Test platí 7 dní od odběru, tedy pro celoconovou vstupenku je nutné mít PCR test z pondělí 26.7. nebo pozdějí.
Antigenní test platí 72 od odběru, tedy pro celoconovou vstupenku je nutné mít antigenní test ze čtvrtka 29.7. 15:00 nebo později. Nejbližším odběrové místo k Advíku Medical Testing Háje.

Podle aktuální legislativy nelze uznávat čestná prohlášení ani potvrzení o testování v zaměstnání nebo ve škole.

Na místě budou k dispozici schválené antigenní samostesty za cenu 200 Kč, tedy pokud z nějakého důvodu nestíháte nebo si nemůžete test zajistit jinak, je možné si na místě test zakoupit a na místě si jej udělat. Po negaitvním výsledku budete vpuštěni na akci. Ovšem prosím tuto možnost berte jenom když vše ostatní selže, pokud by vás bylo hodně, tak nebudeme dělat celý Advík nic než testování.

Obecně platí, že chceme mít z Advíku bezpečnou akci a vy si jistě nechcete odnést domů nějakou hezkou mutaci Covida, kterou pak předáte svým rodičům, či známým, takže nejraději uvidíme PCR testy z doby krátce před akcí.

KAPACITA SÁlů

Podle aktuálních vyhlášek musí všichni lidé sedět a nejsou povolena místa na stání. Kapacita sálů bude omezena počtem židliček.

PŘEDVÍK

Podle aktuální legislativy je nutné mít testy kdekoliv, kde se shromáždí více jak 10 lidí, tedy (nejspíše) i na předvíku. Ačkoliv Advík nemá s předvíkem nic společného a tedy za nedodržování opatření nám nehrozí žádný postih, je možné a dokonce i pravděpodobné, že přijde kontrola od Policie ČR nebo Hygieny, která vám pokuty rozdá. Zároveň nám není letos umožněno povolit vstup lidem bez vstupenky na toalety ani ke stánkařům - musíme hlídat kapacitu akce a kontrolvat testy.

OTÁZKY

Je nutné na Advíku nosit respirátory?

Pro většinu lidí ano, ovšem ten systém obsahuje celou řadu vyjímek, že například nemusíte mít respirátor když přednášíte, když se fotíte, když jste natáčení, když sportujete (například na DDR nebo BeatSaberu) nebo máte různé zdravotní omezení. Dodržování pravidel je Vaší zodpovědností.

Jsou nějaká další omezení?

Bohužel nesmíme prodávat jídlo a ani rozlévané nápoje. Balené nápoje budou pro Vás k dispozici.

Bude možnost pro nenávštěvníky si odskočit na záchod?

Bohužel, opatření nám udává kontrolovat testy u každé osoby, která vstupuje na akci, tak jako hlídat celkovou kapacitu. Nelze tentokrát umožnit přístup na část akce ve volném režímu.

To si děláte srandu, proč vymýšlíte podobné kraviny?

My si je bohužel nevymýšlíme, s dotazy na důvod opatření se prosím obraťte na úřad vlády a ministerstvo zdravotnictví.

Aktuální vládní nařízení najdete na tomto odkazu