Novinky

Představení organizace vol. 1

23.březen 2017

V dnešním prvním díle (ne)pravidelné série se vám představí ti, jenž mají hlavní slovo v organizaci Advíku, Pedy a ENiKS.

Ahoj, nejprve poprosím o krátké představení. Kdo jsi, co děláš mimo Advík a jak jsi se k Advíku dostal?

Pedy: Zdravím, já jsem Martin, v Advík/anime komunitě znám jako Pedy. Můj první Advík byl v roce 2008, kdy jsem se o něm dozvěděl na otakuland fóru. Oficiálně jsem sice v organizaci od roku 2009, ale už na Advíku 2008 jsem vypomáhal, s čím bylo třeba.

Mimo Advík pracuji v IT, převážně v infrastruktuře. Když mám volný čas, tak si rád zahraju na PC/Playstationu, zajdu na Aikido trénink nebo prostě posedím u dobrého čaje.

ENiKS: Ahoj, jmenuji se Honza, spíše znám jako ENiKS nebo ve starší verzi NX-306. Mimo Advík podnikám pod značkou iNFINITE Production, což je firma zaměřená na moderní technologie, v poslední době zejména virtuální a rozšířená realita. Na Advíku jsem poprvé pomáhal na nultém ročníku v roce 2006 a na posledním ročníku jsem například zajišťoval VR místnost, kde byla jedna z prvních možnosti v ČR vyzkoušet HoloLens.

Co tě vedlo k rozhodnutí stát se majitelem Advíku a jaká je tvá vize do budoucna?

Pedy: Za ty roky na Advíku jsem přišel na to, že bez té organizační stránky to pro mě není ono. S ENiKSem jsme již měli společnou historii v organizaci Natsuconu, takže když přišla tahle nabídka, tak nebylo o čem moc přemýšlet.

Letošní rok bude hlavně o seznámení se se vším, co je potřeba, a převzít to. Samozřejmě pokud již nyní víme, že byl nějaký problém, tak se ho rovnou budeme snažit vyřešit.

Vize do budoucna je nestagnovat – posunout Advík někam dál. Mně osobně se líbí, jakým směrem jde Matsuri (venkovní program). Stejně tak, když srovnám Advík 2009 a 2016, tak i zde je obrovský pokrok. Chtěl bych to celé do dalších let rozšířit a vylepšit.

ENiKS: Organizování mě baví, za svůj život jsem přiložil ruce k dílu na velkém množství akcí, především jako technická podpora nebo zajištěním hudebních her, virtuální reality apod. Stát se majitelem druhé největší podobné akce v ČR je výzva, kterou s radostí přijímám.

Mise pro rok 2017 je především úspěšně převzít akci a vyřešit její největší problémy tak, aby Advík byl příjemnou akcí pro návštěvníky i všechny, kteří přiloží ruku k dílu. Vize pro další roky je vylepšovat a rozšiřovat Advík o další program vycházející z asijské kultury i současné popkultury tak, aby se vždy jednalo o krásné letní setkání v tak trochu jiném světe.

Jaká je tvá role v rámci Advíku?

Pedy: Z toho, co je vidět, hlavně program – dát dohromady všechny programové linie, poskládat to tak, aby to dávalo smysl a samozřejmě, aby to bylo pro návštěvníky co nejzajímavější.

Z toho, co vidět není, děláme společně s ENiKSem spoustu právničiny a snažíme se, aby všechno v rámci organizace klapalo.

ENiKS: Zajistit doprovodný program, partnery a technickou realizaci akce. A pak spoustu věcí řešíme s Pedym společně, například koordinaci realizačního týmu nebo to, aby akce byla právně v pořádku.

Chtěl bys něco vzkázat návštěvníkům?

Pedy: Chceme, aby Advík byl super akce pro návštěvníky i organizátory. Nejspíš se nám nepovede všechno vychytat hned na poprvé, ale určitě se o to pokusíme.

Doufám, že si Advík 2017 užijete víc, než jakýkoli předchozí :-)

ENiKS: Těším se na to, až se uvidíme na akci.


Za Advík tým vytvořil ~Yzi

Nový web

13.březen 2017

Vítejte!

A je to tady! S novým Advíkem přichází i nový web. Přehlednější, lepší a prostě úžasný. Děkujeme všem, kteří se na něm podíleli. Jednotlivé sekce budeme upravovat a taktéž připravujeme předprodej vstupenek.

Partneři