Koupit vstupenku
Sobota 12:30
Hlavni sál

Komiks aneb jak přežít šílené nápady

Autor: Jana Kilianová & František Kotleta

U nás si na své přijde každý. Od Japonska, anime a cosplaye oklikou přes deskovky a hry k virtuální realitě, zabrouzdáte i ke komiksovému světu. A u toho se nyní zastavíme.

Série Hustej nářez od Kotlety, od bruntálského řezníka, je už léta jedním z nejlepších románů české fantastiky. A v oblíbenosti její komiksová verze, stvořená díky Janě Yuffie Kilianové, kráčí ve stopách té psané. A jak to vlastně celé vzniklo?

Na počátku stál sen: převést kultovní román Bratrstvo krve do komiksové podoby. A pak přišlo peklo. Jak vypadala trnitá cesta od nápadu ke komiksu, který se nakonec stal nejúspěšnějším českým komiksem posledních let? Terapie s autory proběhne exkluzivně na Advíku.

Pozvánka od autorů na tuto terapii je psaná na sobotu, půl hodiny po poledni v Hlavním sále.

Něco málo o autorech:

Jana Yuffie Kilianová, ilustrátorka
Excentrická kreativní bytost se sklony ke všudypřítomnosti a neschopnosti říkat ne. Od roku 2013 se živí jako ilustrátor a grafik na volné noze a kreslí pro časopisy, festivaly, knížky i počítačové a deskové hry. Komiksy si kreslila do šuplíku už od malička a v nitru své duše dobře věděla, že díky nim jednou bude bohatá a slavná. Kdyby se měla shrnout v jedné větě, citovala by legendární Jolandino moudro: „Hodně vysoko míříš.“
( www.janakilianova.cz )

František Kotleta, spisovatel
Rodák z Bruntálu, řezník, dobrodruh, trestanec a vlastně cokoliv, co si ještě vymyslí. Hlavně je to však autor fantastických románů, ve kterých bojují upíři s mimozemšťany, bohové se žoldáky, superpadouši proti superhrdinům a nakonec se s ním můžete vypravit i do šíleného postapokalyptického světa. Kultovní stále zůstává jeho série Bratrstvo krve, k jejímž zásadním třem dílům Hustej nářez, Fakt hustej nářez a Mega hustej nářez přibyla novela Vlci.

( www.facebook.com/frantisekkotleta )

Na obrázku může být: 1 osoba, text