Koupit vstupenku  
.!.. Everything ends ..!.
Days
::
3. - 6. 8. 2023 :: Praha, Modrá škola

Roleplay sekce

Na Advíku letos máme novinku a to je roleplay sekce. Zde se můžete zúčastnit příběhů vypravěčů za fiktivní postavy. Přihlašování na hry bude probíhat na místě. Roleplay sekce najdete v druhém patře modré školy.

V této sekci se můžete zúčastnit těchto her:

Avatar Legends - Voda a Mlha

Karel Doleček :: 4 :: akce, bojová umění, fantasy :: 0 :: Čtvrtek 18:00 :: 4 hodiny

Anotace: Avatar Legends je fantasy RPG hra adaptující námět seriálů Avatar: Legenda o Aangovi a Avatar: Legenda Korry. Hráči se vžívají do rolí mistrů bojových umění, technologických expertů nebo „benderů“ – lidí schopných manipulovat čtyřmi klasickými živly – a usilují o udržení rovnováhy ve světě, o vlastní cíle a o dosažení vnitřní rovnováhy, kterou reprezentují protikladné ideály každé z postav.

Hra je postavená na enginu Powered by the Apocalypse. Postavy mají čtyři základní atributy (kreativitu, soustředění, harmonii a vášeň) a různé schopnosti odvíjející se od zvoleného „playbooku“. Inovativním prvkem je ukazatel rovnováhy každé z postav, který reprezentuje pnutí mezi dvěma ideály (např. sebejistota versus oddanost).

Budeme hrát dobrodružství Water & Mist z Wan Shi Tong's Adventure Guide pro Avatar Legends.

Tisíc šípů

Karel Doleček :: 4 :: historické, fantasy, folklór :: 0 :: Pátek 10:00 :: 4 hodiny

Thousand Arrows je hra, která se snaží splétat příběh samurajské akce, dramatu a tragédie. Mnoho postav v Thousand Arrows jsou mocní, vlivní vůdci, kteří mají k dispozici značné politické, materiální a lidské zdroje. Mnoho z nich pochází z kasty válečné šlechty. I postavy s méně vznešeným původem - farmáři, mniši, zločinci, tuláci - bývají alespoň vůdci rolnické vzpoury, věštci, pirátští králové nebo obávaní putující válečníci.

Jedná se o hru historické fikce, která se inspiruje středověkým Japonskem, ale nesnaží se zachytit skutečnou historii a obsahuje fantastické a nadpřirozené prvky. Mnohem důležitější než historie jsou emoce, drama, tragédie, konflikt. A občas trocha humoru.

Hra používá systém Powered by the Apocalypse.

Po stopách spásy

Nysi (Terka Svobodová) :: 5 :: Postapokalyptické fantasy :: 1 :: Pátek 14:00 :: 4 Hodiny

Ve světě zpustošeném kataklyzmatickou událostí známou jako 'Velký rozpad' se civilizace zčista zhroutila...Nyní musí přeživší, kteří prožívají bezútěšnou existenci a bojují každý den o své přežití spojit své síly, aby se mohli pokusit tenhle osud zvrátit. Protože do města Útočiště se dostala zpráva o bájné relikvii z dob před Rozpadem, a to o 'Střepu spásy'.

Cyberpunk RED: Vlak do Tokia

Kybersova :: 5 :: Cyberpunk / Loupež :: 0 :: Pátek 17:00 :: 5h

Hráči se chopí postav žoldnéřů, pracujicí pro Yakuzu. Jsou najatí aby v rychlovlaku, který jede do Tokia uloupili experimentální bojovou drogu, která má být použita v souboji šampiona Yakuzi a Arasaky.

Hra je v systému Cyberpunk Red

Shark attack

Sony :: 4 :: Fantasy, Combat, Sea :: 1 :: Pátek 19:00 :: 2- 4 hodiny

Level 3 characters. Pre-approved sources: Official non-setting-specific D&D material + EGtW, SCC - spells only.
The game can be played in Czech or English, depending on the preference and ability of people present, but being able to read the rules in English is a necessity.

​Pomsta za slunovratu

Michael Log 1=0 Kolařík :: 6 :: Fantasy :: 0 :: Sobota 10:00 :: 4 hodiny

Pomsta za slunovratu

Zdálo by se, že doprovázet karavanu, která veze zásoby na městskou slavnosti, bude jednoduchý a nenáročný úkol. Jaké ostatními přehlédnuté náznaky vás ale varují před smrtelným nebezpečím, které zůstává skryto? Poskládáte mozaiku náznaků včas, abyste zachránili sebe i ostatní? Zůstanete k nesrovnalostem neteční, nebo se jako správní dobrodruzi i bez požádání pokusíte do věcí proniknout?


Pomsta za slunovratu je dobrodružství pro skupinu aktivních dobrodruhů, což ale může zahrnovat i úplné začátečníky. Jádro tvoří pátrání na základě zpočátku neurčitých stop, které se teprve později protnou. Obsahuje ale i dostatečné množství akce i odlehčujících prvků.

Jeskyně a draci jsou česká verze Dungeons and Dragons 5E, nejznámějšího stolního RPG na světě. Nejnovější iterace onoho klasického stylu her na hrdiny, na dobrodruhy čelící hrozbám ve fantasy světě plném magie, kteří se z relativně skromných začátků vyšvihnou v legendární hrdiny a hrdinky.

Michael Log 1=0 Kolařík
Autor a arbitr pravidel Jeskyně a draci. Pokud nevíte, co je arbitr pravidel, tak to znamená, že jsem alespoň trochu konzultoval snad každou mechaniku, kterou jsme do Jeskyní a draků přidali. Dodnes pořádně nechápu, jak k tomu došlo, protože jsem s RPG začal ve věku, kdy spousta lidí naopak odchází, a ti vytrvalci kolem mě měli tak o deset let zkušeností navíc. Na druhou stranu, za těch pět let to byly stovky sezení na obou stranách stolu, v pěti různých systémech, k tomu jsem se zajímal i o tu “teorii” kolem… Uznávám, tohle nezní jako profil začátečníka.

Adventurers’ Guild

Kovacs Park :: 4 :: fantasy, jrpg, anime :: 1 :: Sobota 12:00 :: cca 3.5 hodiny


Nezkušení dobrodruzi vstupují do budovy Adventurers’ Guild v hlavním městě. Na vývěsce vidí plno nabídek. Sběr kytek? Zabíjení slimů? Soutěž vaření? Boj s démony? Co si vybrat…

Norlinská pobočka Adventurers’ Guild je plná úkolů a misí, které čekají na nadšené dobrodruhy jako jste vy. Najdete tu cokoli od sběru kytek přes vymýcení slimů až po ochranu světa před démony. Ale pozor, abyste si neukousli příliš velké sousto. Vaše kariéra dobrodruha by tak mohla skončit dříve než začala.

Norlinský národ uctívá element syntézy a bohyni krásy. Celá země je obklopena rozmanitou a pekuliární flórou a jejími plody. Mezi ně patří například rozpustné mléčné fazole, svítící kytky, obří jahody nebo vražedné škrtící kořínky. Můžete zde ochutnat místní speciality jako Slime Pudding nebo si nakoupit knížky na naučení se nových kouzel. V čele celého národa dnes stojí odvážní a spravedliví Norlinští rytíři. Mimo jiné ovšem stabilitu země ohrožují diplomati a agenti z Aryjské říše.

Mezi důležité prvky Cornucopia RPG patří například systém elementárních reakcí nebo otevřená tvorba postav, ve které si hráči mohou nakombinovat atributy a schopnosti dle své volby. Můžete si zvolit předpřipravené postavy, nebo si s předstihem navrhnout vlastní.

Hra je vedena open world stylem, můžete se tedy zajímat o motivace vlastních postav bez omezení.

Ztracená vesnice

Petr z UndergroundRPG :: 4-6 :: anime, fantasy, shonen :: 0 :: Sobota 13:00 :: 4 hodiny

Máte rádi anime ve stylu Demon Slayer (jediné co z nových znám...), velké souboje, ostré meče, spoustu mluvení během soubojů? Přijďte si to okusit na vlastní kůži.
Hra je v pravidlech Big Eye Small Mounth 4e, dostanete předpřipravené postavy.

Tekuté písky

Elfax :: 4-5 :: Medieval fantasy, JaD/D&D 5E :: 0 :: Sobota 13:00 :: 4 hodiny

Jednou za 7 let se vynoří na pár hodin z hlubin pouště zvané Písečné moře ruina, jejíž jméno bylo už dávno zapomenuto. Z jejích útrob vyzařuje mocná magie, pravděpodobně artefakt, který jistě vynese spoustu peněz. Problémem je, že chrám je zabezpečen pastmi a iluzemi a bůh ví, co jiného tam dokáže přežít. Dodatečně, pokud se chrám opět ponoří pod zem, budete pohřbeni pod tunami tekutého písku po celých 7 let. Nebude to žádná procházka růžovým sadem, ale pokud se vám to povede, tak z toho bude slušný zisk a bude vám věnována nejedna bardská píseň.

Krvavá vila

Michael Log 1=0 Kolařík :: 6 :: Fantasy :: 0 :: Sobota 16:00 :: 4 hodiny

Krvavá vila

Váš šéf poslal pro potřebné dokumenty místo poslíčka partu dobrodruhů. Tedy vás. Proč? Nevěří svému spojenci? Nebo jeho rodině? Ví o nějaké hrozbě? Nebo jen má zlou předtuchu? Čeho se týká? Skrývá ta velká vila za městem nějaké tajemství? A proč je u obydlí té bohaté rodiny celo dobu takové ticho?

Rutinní pochůzka, zdánlivě nehodná dobrodruhů, byť na začátku kariéry, se ukáže být něčím, co prověří jejich dovednosti v boji i mimo něj a snad i jejich charakter. Průzkum velkých pokojů a zdobených chodeb odlehlé vily za městem skrývá nečekaně mnoho nebezpečí, ale i příležitostí zjistit, co se tady vlastně stalo a udělat si celkový obrázek dříve, než dojde k závěrečné konfrontaci.

Jeskyně a draci jsou česká verze Dungeons and Dragons 5E, nejznámějšího stolního RPG na světě. Nejnovější iterace onoho klasického stylu her na hrdiny, na dobrodruhy čelící hrozbám ve fantasy světě plném magie, kteří se z relativně skromných začátků vyšvihnou v legendární hrdiny a hrdinky.

Krvavá vila zachycuje právě ty skromné začátky, takže je vhodná pro ty, kteří se s Jeskyněmi a draky teprve chtějí seznámit, ale může zaujmout i zkušenější hráče.

Michael Log 1=0 Kolařík

Autor a arbitr pravidel Jeskyně a draci. Pokud nevíte, co je arbitr pravidel, tak to znamená, že jsem alespoň trochu konzultoval snad každou mechaniku, kterou jsme do Jeskyní a draků přidali. Dodnes pořádně nechápu, jak k tomu došlo, protože jsem s RPG začal ve věku, kdy spousta lidí naopak odchází, a ti vytrvalci kolem mě měli tak o deset let zkušeností navíc. Na druhou stranu, za těch pět let to byly stovky sezení na obou stranách stolu, v pěti různých systémech, k tomu jsem se zajímal i o tu “teorii” kolem… Uznávám, tohle nezní jako profil začátečníka.

Adventurers’ Will

Kovacs Park :: 4 :: fantasy, jrpg, anime :: 1 :: Sobota 16:00 :: cca 3.5 hodiny

Mírumilovná země plná krásy a naděje je v ohrožení. Chopíte se příležitosti chránit svět a vložíte se do předních linií boje, nebo obrátite záda a vykročíte směrem k příležitostem a životu jinde?

Stali jste se nezamýšlenými recipienty důležitého psaní. Zpráva je jasná. Norlin je v nebezpečí a jeho ochrana bude vyžadovat oběť. Vy jste ale jen obyčejní lidé, začínající dobrodruzi, obchodníci, nebo ambiciózní kariéristi. Proč zrovna vy byste měli nasazovat své životy pro ostatní? Dělat to rozhodně nemusíte, ale z nějakého záhadného důvodu to nikdo jiný udělat nemůže.

Norlinský národ uctívá element syntézy a bohyni krásy. Celá země je obklopena rozmanitou a pekuliární flórou a jejími plody. Mezi ně patří například rozpustné mléčné fazole, svítící kytky, obří jahody nebo vražedné škrtící kořínky. Můžete zde ochutnat místní speciality jako Slime Pudding nebo si nakoupit knížky na naučení se nových kouzel. V čele celého národa dnes stojí odvážní a spravedliví Norlinští rytíři. Mimo jiné ovšem stabilitu země ohrožují diplomati a agenti z Aryjské říše.

Mezi důležité prvky Cornucopia RPG patří například systém elementárních reakcí nebo otevřená tvorba postav, ve které si hráči mohou nakombinovat atributy a schopnosti dle své volby. Můžete si zvolit předpřipravené postavy, nebo si s předstihem navrhnout vlastní.

Hra je vedena open world stylem, můžete se tedy zajímat o motivace vlastních postav bez omezení.

Adventurers’ Guild

Kovacs Park :: 4 :: fantasy, jrpg, anime :: 1 :: Neděle 10:00 :: cca 3.5 hodiny

Nezkušení dobrodruzi vstupují do budovy Adventurers’ Guild v hlavním městě. Na vývěsce vidí plno nabídek. Sběr kytek? Zabíjení slimů? Soutěž vaření? Boj s démony? Co si vybrat…

Norlinská pobočka Adventurers’ Guild je plná úkolů a misí, které čekají na nadšené dobrodruhy jako jste vy. Najdete tu cokoli od sběru kytek přes vymýcení slimů až po ochranu světa před démony. Ale pozor, abyste si neukousli příliš velké sousto. Vaše kariéra dobrodruha by tak mohla skončit dříve než začala.

Norlinský národ uctívá element syntézy a bohyni krásy. Celá země je obklopena rozmanitou a pekuliární flórou a jejími plody. Mezi ně patří například rozpustné mléčné fazole, svítící kytky, obří jahody nebo vražedné škrtící kořínky. Můžete zde ochutnat místní speciality jako Slime Pudding nebo si nakoupit knížky na naučení se nových kouzel. V čele celého národa dnes stojí odvážní a spravedliví Norlinští rytíři. Mimo jiné ovšem stabilitu země ohrožují diplomati a agenti z Aryjské říše.

Mezi důležité prvky Cornucopia RPG patří například systém elementárních reakcí nebo otevřená tvorba postav, ve které si hráči mohou nakombinovat atributy a schopnosti dle své volby. Můžete si zvolit předpřipravené postavy, nebo si s předstihem navrhnout vlastní.

Hra je vedena open world stylem, můžete se tedy zajímat o motivace vlastních postav bez omezení.

Ghost in the shell: Čínský pokoj

Kybersova :: 5 :: CyberPunk (GITS) :: 0 :: Neděle 11:00 :: 5 hodin

Hra je zasazena do světa legendárního anime Ghost in the shell. Hráči se jsou členi jednotky Gama v Sekci 9. Šéf Aramaki je pověří, vypátrali podeřelí hackerský útok na vysoce postaveného úředníka Hishinskyho. Nemusí být ale vše jak se zdá.